Παπαδοπουλος Super Markets
Μεγάλο διπλό για τον ΠΑΣ στα Χανιά Εκτύπωση E-mail
Παρασκευή, 08 Νοέμβριος 2019 21:39
2912488935.jpgΜε το τρίποντο στις αποσκευές του θα επιστρέψει ο ΠΑΣ Γιάννινα από την πόλη τω Χανίων, αφού για την 4η αγωνιστική της Super League 2 επικράτησε με  γκολ του Καρτάλη, στο γήπεδο των Περιβολίων, της ΠΑΕ Χανίων, με 0-1!
Ένα σχετικά ισορροπημένο παιχνίδι διεξήχθη στο πρώτο ημίχρονο, με τις μοναδικές καλές στιγμές να καταγράφονται από πλευράς φιλοξενούμενων. Με τη συμπλήρωση του 23ου λεπτού, ο Λεό μπήκε μες στην περιοχή των Κρητικών, κέρδισε στη μονομαχία τον Ανδρέου, έκανε το πλασέ αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι. Η επόμενη καλή στιγμή σημειώθηκε δύο λεπτά πριν από την ανάπαυλα, όταν ο Νικολιάς επιχείρησε το σουτ, η μπάλα πήρε αρκετά φάλτσα και κατέληξε έξω.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ μπήκε πιο δυναμικά συγκριτικά με το πρώτο, προσπάθησε να επιβάλει το ρυθμό του, με το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης να έρχεται τελικά στο 59’, όταν ο Καρτάλης επιχείρησε διαγώνιο σουτ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του Κουτζαβασίλη. Στη συνέχεια ο Γιαννίκης πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τον Κριζμάν, με τον Κροάτη να αγωνίζεται για πρώτη φορά φέτος, μετά τον τραυματισμό του. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση, ανεβάζοντας την απόδοσή τους, με τους Γιαννιώτες τελικά να διατηρούν το υπέρ τους σκορ και να φτάνουν σε μια πολύτιμη βαθμολογικά νίκη, σε μια δύσκολη έδρα.
Επόμενο παιχνίδι για τον ΠΑΣ Γιάννινα θα είναι εκ νέου μακριά από την έδρα του, καθώς αναμετράται τη Δευτέρα 18 Νοεμβρίου με τον Απόλλωνα Πόντου.