Παπαδοπουλος Super Markets
Ένας εξαιρετικός ΠΑΣ τιμωρήθηκε στο 90’ Εκτύπωση E-mail
Σάββατο, 08 Δεκέμβριος 2018 21:08

2912488935.jpgΙδανικός αυτόχειρας αποδείχθηκε σήμερα στην Τρίπολη ο ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς μετά από ένα εξαιρετικό παιχνίδι και κρατώντας ανέπαφη την εστία του σε όλο το ενενηντάλεπτο, η μπάλα τον τιμώρησε στις καθυστερήσεις, χάνοντας τελικά για την 13η αγωνιστική της Super League Σουρωτή με 1-0 από τον Αστέρα Τρίπολης.

Μια ομάδα υπήρχε στο πρώτο ημίχρονο στο «Θ. Κολοκοτρώνης» και αυτή δεν ήταν άλλη από τον ΠΑΣ, οι παίκτες του οποίου δημιουργούσαν ευκαιρίες στα αντίπαλα καρέ με μεγάλη ευκολία, έχοντας απέναντι όμως έναν σπουδαίο τερματοφύλακα, που κράτησε το μηδέν παθητικό. Ένα σερί πολλών ευκαιριών χάθηκε κυρίως από τους Κρίζμαν και Κλάους, με τον Παπαδόπουλο που ήταν και ο mvp των Αρκάδων να εξουδετερώνει όποια απειλή για το τέρμα του και να «στέλνει» τις δύο ομάδες ισόπαλες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν κάποια μέτρα στον αγωνιστικό χώρο, χωρίς όμως να δημιουργήσουν κάτι ουσιαστικό. Στα τελευταία πέντε λεπτά μετά από μια διαρκή πίεση στην περιοχή του Βελλίδη, ύστερα από την άψογη συνεργασία των Κώτσιρα και Καλτσά, ο τελευταίος σέντραρε στον Φερνάντεθ και ο Ισπανός τελείωσε εύστοχα τη φάση. Πολύτιμο τρίποντο το σημερινό για τους Αρκάδες, που τους ανεβάζει στους 15 βαθμούς, κάνοντας παράλληλα ο Παράσχος το 3/3 στον πάγκο του Αστέρα.

Στον αντίποδα με την τύχη του τα βάζει ο ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς μετά από ένα τέτοιο παιχνίδι, δεν μπόρεσε τουλάχιστον να επιστρέψει με το βαθμό της ισοπαλίας, μένοντα ς έτσι στους 11 βαθμούς. Ακολουθεί ένα πολύ δύσκολο εντός έδρας παιχνίδι το ερχόμενο Σάββατο με τον Πανιώνιο, ο οποίος έχει ήδη ξεφύγει βαθμολογικά, έχοντας 17 βαθμούς και ένα παιχνίδι λιγότερο.