Παπαδοπουλος Super Markets
Με Κόντε ΠΑΣ παντού Εκτύπωση E-mail
Κυριακή, 11 Φεβρουάριος 2018 01:05

4010207207.jpgΠαράδοση πολλών ετών έσπασε νωρίτερα ο ΠΑΣ Γιάννινα που επικράτησε εντός έδρας του Παναθηναϊκού με 2-1 για την 21η αγωνιστική του πρωταθληματος, της Super League, Σουρωτή.

Ο Κόντε για άλλη μια φορά αποδείχθηκε δεινός σκόρερ, καθώς έκανε εξαιρετικό παιχνίδι, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες και σημειώνοντας δύο τέρματα. Είχαν προηγηθεί κάποιες καλές στιγμές του ΠΑΟ, κυρίως με Μυστακίδη, που εξουδετέρωσε ο Βελλίδης. Στο 29' ο Ισπανός επιθετικός όμως του ΠΑΟ σε γρήγορη αντεπίθεση πέρασε την άμυνα του τριφυλλιού και με πλασέ από κοντινή θέση έκανε το 1-0. Λίγο πριν από την εκπνοή του ημιχρόνου ο Κόντε και πάλι με σουτ- βολίδα, διπλασίασε τα τέρματα για τον ΠΑΣ.

Και στο δεύτερο ημίχρονο ο Ρυθμός του παιχνιδιού ήταν χαλαρός, με τον Παναθηναϊκό να καταφέρνει τελικά με αυτογκόλ του Γαρουφαλιά σε σουτ του Χατζηγιοβανη, να μειώσει σε 2-1.

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Τζημοπουλος, Μπουκουβάλας (83' Αποστολόπουλος), Γιαλός (73' Βιδαλ), Καρανικας, Μπέρτα (79' Μπέριος), Σκονδρας, Μιχαήλ, Γαρουφαλιάς, Μανθατης, Κόντε

Παναθηναϊκός: Βλαχοδημος, Γιόχανσον, Ινσουα, Κάτσε, Δώνης, Μυστακίδης (64' Χατζηγιοβανης), Λουντ, Οικονόμου, Τζανδαρης, Κολοβετσιος, Κουλιμπαλι