Παπαδοπουλος Super Markets
Ανατρεπτική νίκη για τον ΠΑΣ! Εκτύπωση E-mail
Σάββατο, 28 Οκτώβριος 2017 20:51

2912488935.jpgΑν και ο ΠΑΣ Γιάννινα βρέθηκε, σήμερα στο «Ζωσιμάδες», πίσω στο σκορ, τελικά κατάφερε με μια νέα ανατροπή, τη δεύτερη συνεχόμενη μετά το παιχνίδι με τον Πλατανιά, να πάρει το ματς, κερδίζοντας για την 9η αγωνιστική της Super League, την Κασσιόπη με 2-1.

Αν και στο πρώτο ημίχρονο είχε την κατοχή μπάλας με την πλευρά του, έχοντας και τον έλεγχο του παιχνιδιού, εντούτοις ήταν αναποτελεσματικός, χωρίς να καταφέρνει να δημιουργήσει ευκαιρίες προς την αντίπαλη εστία, με τους Κερκυραίους στον αντίποδα να είναι καλά στημένοι, βάζοντας δύσκολα στους παίκτες του Γιάννη Πετράκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο, δεν άλλαξε κάτι συνταρακτικά στα πρώτα λεπτά σε ο, τι αφορά την εικόνα του παιχνιδιού, με τα πάντα ανατρέπονται μετά την επίτευξη του τέρματος από πλευράς φιλοξενούμενων, που κινητοποίησε τους γηπεδούχους. Στο 72’ του παιχνιδιού ο Γιώργος Παμλίδης κατάφερε να βάλει μπροστά την ομάδα του, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα οι «κυανόλευκοι» να βγάλουν αντίδραση στο γήπεδο και μόλις 4 λεπτά αργότερα να ισοφαρίσουν με τον Ισπανό επιθετικό, Πέδρο Κόντε. Η αντεπίθεση του ΠΑΣ δεν άργησε να έρθει και χωρίς να μείνει στην ισοφάριση, επιδίωκε κι άλλο τέρμα, με τον Ευριπίδη Γιάκο στο 82’ να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του, κάνοντας το τελικό 2-1 και ανεβαίνοντας έτσι οι Γιαννιώτες στους 13 βαθμούς.